В.Ющенко: Політична криза допоможе прийняти ряд змін до Конституції
Політична криза в Україні допоможе прийняти ряд небходних змін до Конституції країни, яких при інших обставинах ніколи б не прийняли. Про це заявив сьогодні Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції.
"Політична криза - це не завжди погано. Сьогоднішня криза дала можливість відкрито говорити про те, що нам необхідна робоча група щодо внесення змін до Конституції, про імперативний мандат, про новий закон про Кабінет міністрів, про готовність розглядати закон про опозицію", - відзначив він.
"Чи не варто оцінювати ці нюанси як обставини, які дають нам можливість ухвалити рішення, які при інших обставинах ми ніколи б не прийняли?", - сказав Президент. В.Ющенко відзначив, що існує багато ризиків, але разом з тим не варто забувати, що Україна повинна скористатися цим випадком, і зробити те, чого не вдавалося зробити раніше. "Пакет, який я запропонував прем'єрові, - це пакет, який відповідає на всі питання", - додав він.
В.Ющенко також виключив силовий варіант рішення політичної кризи в Україні.
"Ми країна, яка знаходиться в центрі Європи і живе за демократичними законами. Я не той Президент, який дасть команду йти проти свого народу", - завірив В.Ющенко.
Коментуючи прогнози віце-прем'єр-міністра Миколи Азарова щодо економічних негараздів, які чекаючі на Україну в разі продовження політичної кризи, Президент заявив, що підстав для погіршення економічного стану в Україні немає. "Це безглузді і безвідповідальні заяви. Це заяви, що ставлять за мету робити політичний тиск на громадськість", - підкреслив В. Ющенко.
"Не ця влада, як вона заявила кілька днів тому, зробила дійсний прорив в національній економіці", - відзначив він. За словами Глави держави, Україна в останні шість років постійно розвивається з нормальною позитивною динамікою, характерною для країн з перехідною економікою. У цьому контексті Президент нагадав, що зараз - і це стійка тенденція останніх років - приріст ВВП в державі залишається одним з найбільших в Східній Європі. "Ця тенденція макроекономічна, вона не залежить від 3-4 місяців чиєїсь роботи або не роботи", - підкреслив В.Ющенко.
Разом з тим Президент звернув увагу на ряд насторожуючих моментів, які з'явилися в українській економіці в останні місяці. Йдеться зокрема про утворення за вісім місяців 8 млрд грн. прострочених боргів по ПДВ, невиділення коштів, передбачених в бюджеті для фінансування сільського господарства, непрозора приватизація. "Це вже слідство (роботи)", - сказав Президент.
"Тому я хотів би, щоб уряд поводився професійно, не перекладав з хворої голови на здорову, те, що вони хотіли бачити. Ситуація в економіці стабільна", - підкреслив Президент.
Глава держави відзначив, що зараз нормальна ситуація склалася на платіжному і торговому ринках, дефіцит бюджету "утримується на контрольному рівні і не має ніяких погроз", валютні резерви НБУ стабільні, валютний ринок також збалансований.
"Те, що відбувається на фондовому ринку - звичайно, це тактичні коливання, які мають бути на ті негаразди. Але я хочу підкреслити, що негаразди в Указі Президента. Указ - це документ- слідство, а первинна проблема, яка привела до виникнення глибокої політичної кризи, - це криза в українському парламенті", - підкреслив В.Ющенко.